Microsofti SharePoint pakub sadu ning sadu erinevaid võimalusi, mis on selle miljonite ettevõtete jaoks muutnud asendamatuks tööriistaks. Kui Intraneti loomine ning üldise failihalduse korraldamine on SharePointi puhul teada-tuntud funktsioonid, siis neid kolme kasutavad märksa vähesemad ettevõtted.

Wiki

SharePoint pakub võimalust luua Wiki-tiimisaidi, mis tähendab, et lihtsa vaevaga on võimalik juba kasutuseloleva SharePointi sisse luua koht, kuhu koondada kokku kogu oluline info, mida ettevõttes vaja läheb.

Näiteks võib sinna luua lehed mõnest äriprotsessist, niisamuti on see ideaalne koht tiimiliikmete senise karjääriajaloo ning professionaalsete saavutuste tutvustamiseks, aga ka ettevõtte ajaloo tutvustamiseks.

Suures plaanis on kasutusvõimalused piiramatud, seega saad Wiki enda kasuks tööle panna just nii nagu soovid.

Hoia kõik kontrolli all

SharePointi failihaldusest on ilmselt kuulnud kõik, kuid võib olla mõnevõrra üllatav, kui palju kontrolli administraatoritel tegelikult on. SharePoint võimaldab detailse täpsusega kontrollida, kes millistele failidele ligi saab – näiteks saab määrata, et töölepingutele saavad ligi inimesed A ja B, sisekorraeeskirjadele terve ettevõte ning hinnapakkumise sildiga dokumendile inimesed grupis “juhtkond”.

See tähendab, et vaid mõne klikiga on võimalik luua süsteem, mis tagab, et õiged dokumendid on alati õigetele inimestele kättesaadavad, tehes samas kindlaks, et ükski andmerida ei lähe “jalutama”.

Automaatika

SharePoint võimaldab luua ka kavalaid automaatikaid, mille abil saad tagada, et õige info jõuab alati õigete inimesteni ning et midagi ei jää märkamata.

Erinevaid automaatikaid on võimalik luua sadu, kuid näiteks saab määrata, et kindla dokumendi tüübi puhul jõuab heakskiitmispalve tegevjuhi ja finantsjuhini. Niisamuti saab SharePointi automaatikad panna tööle selleks, et jälgida ettevõttes olevat inventari ning olla alati kursis sellega, kas mõni auto peab minema hooldusesse või on hoopis vaja kellelegi osta uus arvuti.

Lihtsama lahendusena saab SharePointi panna jälgima ka näiteks ilmateadet ning kui ennustatakse suurt lund ja tegu on ehitusettevõttega, siis saadetakse selle kohta teade kõikidele neile ehitajatele, kes peaks töögraafiku järgi täna tööl olema.

Suuresti on automaatika võimalik muuta nii detailseks kui vaja, mis tähendab, et rutiinsed ning aeganõudvad tegevused saab jätta arvutile ning inimesed saavad tegeleda sellega, mis nõuab päriselt mõttetööd.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

 

Vajad oma ettevõtte jaoks Microsoft 365 ja SharePoint ärilahendusi? Võta meiega ühendust ning leiame just sinu ärile sobiva lahenduse!

Rando Siimon
Äriarenduse juht
[email protected]
+372 509 1941