Kuigi Teams on rohkem teada kui ettevõtte koostööplatvormi see osa, millega virtuaalkoosolekuid ja vestlusi pidada, siis nüüd saab seda kasutada ka näiteks kiirelt mõne väljas oleva eesliinitöötajaga vestlemiseks samamoodi, nagu seda tehakse käsiraadiojaamadega – vajutad nupule ja räägid, lased nupust lahti ja kuulad ehk Push-to-Talk (PTT). 

Just selline lihtne vastastikuse suhtlemise lisa nüüd Teamsi äpile lisanduski. Kuid erinevalt klassikalistest Walkie Talkie’dest saad äpist valida, kes “eetris” osalevad ja kellega rääkida. Igatahes on see ühe nupuga vestluste alustamine väga mugav võimalus kas näiteks turvamehega suhelda, kiirelt nõu küsida või mõne kolleegiga töökohalt sidet pidada, kui töökoht on kontorist väljas või mõnes teises ruumis. 

Peaaegu samamoodi, nagu käsiraadijojaamaga, saab ka Teamsis valida kanali, kuhu ühenduda. Kanaliks võivad olla erinevad grupid ettevõttes, kellega vaja kiiresti samal ajal rääkida: 

Kanaliga ühenduses olles on näha, kui palju inimesi hetkel kanalit kuulavad. Seegi on hea info, et teada saada, kas sõnum ikka mõnele kolleegile pärale jõuab. 

Kui soovid veelgi ehedamal kujul Walkie Talkie´ga rääkida, tasub kasutada spetsiaalset füüsilist nuppu, mis mõnedel seadmetel on olemas. Siis ei pea suurt ekraaninuppu katsuma. Näiteks õues märja või külmaga on see eriti mugav. Eraldi füüsiline nupp, mille saab Teamsi jaoks kasutusele võtta, on näiteks Samsung Galaxy XCover seeria telefonidel ja veel mõnel kestvustelefonil. 

Selleks, et Walkie Talkie ilmuks Teamsi mobiiliäppi, peab administraator selle lisa-äpina ettevõtte administreerimismenüüst lubama ja 48 tunni jooksul peaks uus võimalus kasutajateni ilmuma. Põhjalikum juhend asub siin

Mõistagi toimib Walkie Talkie vaid siis, kui mobiil on WiFi- või mobiilse andmeside võrgus. Raadio teel vabasagedustel klassikaliselt ühendust pidada muidugi ei saa. 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

 

Vajad oma ettevõtte jaoks Microsoft 365 ja SharePoint ärilahendusi? Võta meiega ühendust ning leiame just sinu ärile sobiva lahenduse!

Rando Siimon
Äriarenduse juht
[email protected]
+372 509 1941