Uptime lõi uue Sign365 mooduli, mis lubab Microsoft 365 pilveteenuseid kasutavatel ettevõtetel dokumente ID-kaardi, Mobiil-ID ja Smart-ID abil digiallkirjastada SharePointist lahkumata.

Kui siiani tuli SharePointi keskkonnas oleva faili allkirjastamiseks see alla laadida ning avada DigiDoc rakendusega, siis Uptime’i loodud lahenduse abil piisab vaid failil klikkimisest ning allkirjastamisprotsess toimub täielikult veebilehitsejas.

“Sign365 kasutamise võimalus muudab ettevõttes SharePointi juurutamise veelgi atraktiivsemaks. Kui juba varem oli see üks parimaid lahendusi dokumendihalduseks, rutiinsete tegevuste automatiseerimiseks ning siseveebi lahenduste jaoks, siis kõige selle juurde ka digiallkirjastamise võimaluse lisamine muudab paketi veelgi täielikumaks,” sõnas Uptime’i tehnoloogiajuht Raimo Seero.

Sign365 puhul saavad dokumendile allkirja lisada kõik, kellel failile ligipääs on. See tähendab, et olenevalt sellest, kuidas ettevõtte tööprotsessid on kokku lepitud, võib näiteks osakonnajuht luua eelseadistatud poolautomaatsete vormide abil müügi- või töölepingu ning valida, et see saadetaks automaatselt allkirjastamiseks kolmele konkreetsele juhatuse liikmele.  

Niisamuti võib SharePointi luua nullist uue dokumendi ning allkirjastada see ise, alustada allkirjastamist automaatse protsessi kaudu, või saata see meili, Teamsi sõnumi, või muu jagamisvaliku kaudu kõikidele osapooltele, kellelt on allkirja vaja. Allkirjastamise töövoo saab sarnaselt tervele SharePointi kasutuskogemusele seadistada täpselt konkreetse ettevõtte vajadustest lähtuvalt. 

“SharePoint pakub sisuliselt piiramatul hulgal konfigureerimise ja rätseparenduste võimalusi, mis tähendab, et iga ettevõtte keskkonna saab seada üles just nii, et see vastaks selle konkreetse firma vajadustele,” selgitas Seero. “Microsofti Kuldpartnerina oleme SharePointi ärilahendusi loonud juba 2006. aastast ning nüüd saame kõikide teiste võimaluste kõrval oma klientidele pakkuda ka Sign365 moodulit.”

Pilvelahenduste kasutamisega ei maksa oodata 

Seero märkis, et kuigi pilvepõhiseid dokumendihalduslahendusi kasutab iga päevaga aina suurem hulk ettevõtteid, siis leidub endiselt palju firmasid, kes neid ühel või teisel põhjusel väldivad. “See on tegelikult ainult illusioon – sinu ettevõtte töötajad kasutavad pilveteenuseid, aga lihtsalt selliseid, mis ei ole sinu kontrolli all,” lausus ta. 

Seetõttu soovitab Seero ettevõtetel, kes ei ole veel oma dokumendihaldust ja koostööd meilivestlustes Wordi dokumentide edasi-tagasi saatmisest edasi arendanud, seda kindlasti teha.  

“Väiksemad firmad leiavad turult palju lahendusi, mille saab poole päevaga ise ära seadistada. Kui tegu on aga suurema firmaga, mis nõuab täiendatud funktsionaalsust, turvalisust ja kontrolli, siis tasuks kaaluda ka täislahenduse sisse ostmist,” märkis ta. “Üks pool asjast on lihtsalt dokumentide haldamine ning koostöölahendused, kuid valides ettevõtte jaoks SharePointi erilahendused, saab luua süsteemi, mis teenib sind aastaid ning mis aitab märkimisväärselt vähendada turvariske, andmekadusid ning mõttetu administratiiv- ja käsitöö hulka.” 

Uptime’i Microsofti Kuldpartneri sertifikaadiga meeskond on SharePointi ja Microsoft 365 platvormi rakenduste abil ärilahendusi loonud alates 2006. aastast. SharePointi platvorm pakub ettevõtete vajaduste rahuldamiseks pea piiramatus ulatuses erinevaid võimalusi, võimaldades luua sise- ja korporatiivveebe, dokumendi- ja infohaldussüsteeme, koostöölahendusi, BI-tööriistasid ning automaatikalahendusi, mis vähendavad märkimisväärselt rutiinsetele ülesannete kuluvat aega. 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

 

Vajad oma ettevõtte jaoks Microsoft 365 ja SharePoint ärilahendusi? Võta meiega ühendust ning leiame just sinu ärile sobiva lahenduse!

Rando Siimon
Äriarenduse juht
[email protected]
+372 509 1941