Tiimilehekülje loomiseks peab kasutajal olema ligipääs Sharepointile ja vastavad õigused, mis on peakasutaja poolt määratud. Tiimilehte saavad luua kõik määratud õigustega kasutajad ning lisada sellele kasutajaid. Kõik käib mööda loogilisi radu veebikeskkonnas või äpis.  

Microsoft 365-s on SharePoint saadaval kolmes versioonis: 

SharePoint Online: see on parim lahendus väikeettevõtetele, kuna oma sisemisi veebisaite ja Intranetti saab mugavalt hostida Microsofti serverites. Kontori tagatuppa ei pea ehitama serveriruumi, riistvara juurde osta pole vaja. Pilv on valmis kohe kasutamiseks, nii nagu on kohe olemas ka kõik muud Microsoft 365 kontoriäpid.  

SharePoint Server: sisevõrgu aadressidega täielik Sharepointi versioon on hea valik neile, kes tahavad rakenduse täpselt oma ärivajadustele kohendada, selle üle alati täpset kontrolli omada ja kasutada sisevõrgus isegi siis, kui välisühendus on maas. Kõik Sharepointis loodud veebilehed on hostitud kohalikus privaatserveris, mida võib oma majas hallata vastavalt oma ärivajadustele. 

SharePointi rakendus: see on mugav nutitelefonile saadaval tasuta rakendus, mis lubab töötajatel ning administraatoritel pääseda ligi kõigile ettevõtte SharePointi saitidele eemal olles. Rakendus optimeerib Sharepointi leheküljed mobiilikasutajale ning on kiire, mugav ja alati kättesaadav.  

SharePoint Online’i saab omandada SharePointi paketi või mistahes Microsoft 365 tellimusega. Ligipääsuks tuleb vaid kasutajal minna oma Office’i veebisaidile ja seal on kättesaadavatest rakendustest olemas ka Sharepoint: 

Rakendusel SharePoint klõpsates avaneb esialgu veel tühi äpp, kuid vastavate õigustega kasutajal avaneb kohe ka võimalus alustada uue saidiga (Create Site). 

Põhimõtteliselt saad luua kaht erinevat tüüpi lehekülgi: kommunikatsioonisaiti (News Site) ja tiimisaiti (Team Site). Esimeses esitatakse muutuvat infot intraneti uudistest ja muudest määratud allikatest, teises aga võid tekitada erinevatele kasutajagruppidele tööks vajaliku koostöölehekülje. Sellel on olemas dokumendijagamine, vestlused, tööülesanded ja sündmused. 

Tiimilehe loomine 

Tiimilehekülge luues tuleb sellele kõigepealt määrata nimi. Sama nimega moodustatakse tiimileheküljele ka meiliaadress. Liikmete lisamisel saab lisaks valida ka teise saidi omaniku ehk kaasomaniku, et juhul, kui esialgsel tiimilehekülje loojal pole võimalik seda edasi hallata, saaks keegi teine juhtimise lihtsamini üle võtta. 

Vastloodud tiimilehel avanevad võimalused lisada sellele plokke. Navigeerimisribal on lisatavad elemendid: avaleht, vestlused, dokumendid, märkmik, alamlehed, saidi sisu, prügikast, redigeerimine jm. 

Meeskonna saidil on näha ka see, kas rühm on privaatne või avalik, mitu liiget rühmal on jne. 

Teisel paanil näb nuppu New (Uus), mis kuvab saidile lisatavate sisutüüpide nimekirja. Lisada saab näiteks loendit, dokumendikausta, uut lehte, uut postitust, uudislinki, tööplaani või rakendust.  

Viimase puhul avaneb ikoonide lehekülg, kus leidub terve rida Sharepointis kasutatavaid lisarakendusi.  

Lehe üksikasjade nupu alt aga leiab saidi kirjelduse, ikooni ja kohandatud omadused. 

Iga Sharepointi saidiga tuleb kaasa ka analüütika, mis tiimitööks ka väga oluline, kui soovid näha, milline on lehe külastatavuse aktiivsus. Analüütika menüüst leiab lehekülje külastuste arvu päevas, lehekülgede vaatamise arvu, kellaajaliselt populaarseimad lehe külastuse ajad igal nädalapäeval jne.  

Lehe keskel jaotises Uudised saab tiimisaidile lisada uudisepostituse või uudiste lingi, mida saab kõigi oma liikmetega jagada. 

Tiimisaidi välimuse ja ülesehituse muutmiseks on Sharepointil samuti olemas valik põhjasid (Template) ja soovitusi. Üldised soovitused tiimisaidi välimuse muutmiseks leiab siit, aga võimalik on ka arendaja abiga põhjalikumalt saiti kohendada vastavalt firma poliitikale ja vajadustele.  

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

 

Vajad oma ettevõtte jaoks Microsoft 365 ja SharePoint ärilahendusi? Võta meiega ühendust ning leiame just sinu ärile sobiva lahenduse!

Rando Siimon
Äriarenduse juht
[email protected]
+372 509 1941