SharePointi kasutamine aitab ettevõtte töötajatel ka kaugtööd tehes ühenduses püsida. Lisaks failide jagamisele ning koostöölahendustele on SharePointi üheks võimsaks tööriistaks ka intraneti funktsionaalsus, et hoida ettevõtte töötajaskonda ühel lainel.

Siin on 5 ideed, mida peaksid oma intanetti kindlasti lisama ja mis aspektid tasuks üle vaadata.

Uudised

SharePointis hallatav intranet on ideaalne koht ettevõtte siseuudiste jagamiseks: uute töötajate liitumine, ametikõrgendused, ühisüritused või isegi galerii kõikide töötajate koeradest – intranet on parim koht, kuhu seda infot koondada ning kõigile nähtavaks muuta.

Automaatika

SharePoint võimaldab mitmed rutiinsed tegevused automaatseks muuta, seega saab intraneti panna tööle näiteks puhkuseavalduste haldamiseks, tööajatabelite edastamiseks ning paljuks-paljuks muuks. Kui see süsteem on piisavalt poleeritud, ei pea enamustel juhtudel ettevõtte juhtkond ühtegi administratiivset sammu enam ise tegema.

Töötajaskond ja juhendmaterjalid

Kuna olukord on endiselt selline, kus paljud inimesed alustavad uuel töökohal ilma kontorisse tulemata ja oma kolleege nägemata, siis on oluline ta ettevõtte olemusega kurssi viia. Intranet on selleks suurepärane koht – sinna saab koondada kõik vajalikud juhendmaterjalid, kolleegide nimistu, kolleegide enesekirjeldused ning vajadusel ka organisatsioonikaardi, et inimesed mõistaks, kes mis osakonda kuulub ning kes on nende otsene juht.

Kas kõik saavad aru, mis intranet on?

Lisaks uute funktsioonide lisamisele peaksid kindlasti üle vaatama, et kõik organisatsiooni liikmed saaksid aru, kuidas intraneti kasutada ning mis on selle funktsioonid. Uute töötajate jaoks tasuks koostada juhendmaterjalid ja selgitused, olemasolevate töötajate oskuste täiendamiseks võib aga korraldada näiteks webinari – sul on selle jaoks juba tööriist olemas.

Erilahendused

SharePointi kasutusvõimalused on pea piiramatud ning kui sa suudad sõnastada, mida sooviksid, et selle abil teha saaks – juturobotid, failide automaatne liigutamine, õigete failide õigetele inimestele automaatselt jagamine, jne – siis suure tõenäosusega SharePoint seda ka teha suudab. Seega mõtle laialt ning julgelt – kui ise hätta jääd, siis võta meiega ühendust!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

 

Vajad oma ettevõtte jaoks Microsoft 365 ja SharePoint ärilahendusi? Võta meiega ühendust ning leiame just sinu ärile sobiva lahenduse!

Rando Siimon
Äriarenduse juht
[email protected]
+372 509 1941